• ANASAYFA
 • HAKKIMIZDA
 • TÜBİTAK
 • KOSGEB
 • KALKINMA AJANSLARI
 • EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ
 • REFERANSLARIMIZ
 • İLETİŞİM
 • Menü

  KOSGEB Markalaşma Desteği

  KOBİ’lere yönelik danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra çok çeşitli kredi ve hibe programları bulunan KOSGEB’in markalaşma ve tanıtım konusunda da verdiği önemli destekler söz konusu.

  Kurum tarafından, marka tescili, patent tescili, faydalı model tescili, endüstriyel tasarım tescili ve  entegre devre topografyaları tescili işlemleri için Kobi’lere 3 yıllık program süresince 20 bin TL’ye kadar destek veriliyor. KOBİ’lerin, Türk Patent Enstitüsü veya muadili yurtdışı kurum/kuruluşlardan; patent belgesi, faydalı model belgesi, endüstriyel tasarım tescili belgesi ve entegre devre topografyaları tescil belgesi almak için başvuru yapılan kurum/kuruluşlara yaptığı ödemeler ve patent vekili giderleri ile, Türk Patent Enstitüsü muadili yurtdışı kurum/kuruluşlardan alacakları marka tescil belgeleri için başvuru yapılan kurum/kuruluşlara yaptığı ödemeler ile marka vekili giderlerine destek verilmektedir. Yurt dışı marka tescil belgesi desteğine, yurt içi marka tescil belgesi sahibi işletmeler başvurabilmektedir.

  Son yapılan düzenlemelerle KOSGEB destekleri kolay ulaşılır hale getirildi. Küçük ve orta ölçekli işletmeler destek programından yararlanabilmektedir. KOSGEB’in destek verdiği alanlar özetle şöyle:

  *İşletmelerin Türk Patent Enstitüsü (TPE) veya muadili yurt dışı kurum/kuruluşlardan; Patent Belgesi,

  Faydalı Model Belgesi, Endüstriyel Tasarım Tescili Belgesi, Entegre Devre Topografyaları Tescil Belgesi, almak için başvuru yapılan kurum/kuruluşlara yaptığı ödemeler ve patent vekili giderleri ile,

  Türk Patent Enstitüsü (TPE) muadili yurt dışı kurum/kuruluşlardan alacakları Marka Tescil Belgeleri

  için başvuru yapılan kurum/kuruluşlara yaptığı ödemeler ile marka vekili giderlerine destek veriliyor.

  Yurt Dışı Marka Tescil Belgesi Desteğine, Yurt İçi Marka Tescil Belgesi sahibi işletmeler başvurabilir.

  Program süresince desteğin üst limiti 20.000 (yirmi bin) TL’dir.

  KOSGEB ayrıca Yurt İçi Fuar Desteği, Yurt Dışı İş Gezisi Desteği, Tanıtım Desteği, Eşleştirme Desteği

  Bağımsız Denetim Desteği, Nitelikli Eleman İstihdam Desteği, Danışmanlık Desteği, Eğitim Desteği

  ve Tasarım Desteği de bulunuyor. Türkiye’de ayrıca yurtdışına açılma ve uluslararası markalaşma faaliyetlerine yönelik olarak Turquality programı altında verilen destekler de söz konusu. 300 den fazla KOSGEB Referansımızı incelemeden karar vermeyin.

  Türkiye’nin en büyük danışmanlık şirketlerinden INC TÜRKİYE KOBİ ASİSTANS şimdi bu destekleri ayağınıza getirmektedir. Sizde bu hibe ve desteklerden yararlanmak üzere doğru bir secim yaparak danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Siz işlerinizle meşgul olun uzman danışmanınız projenizi hazırlasın tüm bürokratik işlemlerinizi ve müracaatlarınızı sizin adınıza takip etsin. Bu fırsat kaçmaz, hemen arayın yada aşağıdaki başvuru formunu doldurun uzmanlarımız sizi arasın.

  Ad :
  Soyad :
  Firma Adı :
  Cep Telefonu :
  E-Mail :
  Açıklamalar :
  Güvenlik Kodu
  Gönder
  Ad / Soyad :
  Cep Telefonu :
  Çeliksoft Yazılım Hizmetleri